Prohlídkový okruh městem

Aby vám nic důležitého neuteklo, připravili jsme pro vás několik způsobů, jak si Tábor prohlédnout.

Prvním z nich je Prohlídkový okruh městem, který nabízí dvě trasy, kratší (3km) vás provede po nejvýznamnějších památkách historického centra včetně Žižkova náměstí, věže Kotnov a měšťanských domů, na prodloužené trase (5 km) si pak můžete prohlédnout hradby a výhledy na řeku a také Granátovou skálu. Letáček je k dostání zdarma v infocentru na Žižkově náměstí, můžete si jej také stáhnout na tomto odkazu: Prohlídkový okruh (velikost: 625 kB, formát: pdf).

Máte-li nejradši prohlídky města s průvodcem, nabízíme vám i tuto možnost. Prohlídku v délce 1,5 hodiny je třeba objednat alespoň 7 dní předem na e-mailu: infocentrum@mutabor.cz. Cena je 750 Kč za skupinu (maximálně 45 osob). Podrobné informace a ceník k průvodcovské službě ke stažení (velikost: 184 kB, formát: pdf).

Další možností, jak poznat Tábor, je zvukový průvodce audioguide. Na přibližně 3 km okruhu se seznámíte s historií města a architektonickými i přírodními památkami. Půjčení přístroje je zdarma, je ale nutné sloužit kauci 500 Kč za jeden přístroj. K dispozici máme 24 přístrojů. Letáček ke zvukovému průvodci ke stažení (velikost: 4,24 MB, formát: pdf).

Zejména pro děti, ale i hravé dospělé, jsou připraveny okruhy městem na bázi geocachingu. Kačeři v Táboře. Okruh po pamětihodnostech měří 1,5 km a využívá indicií v historické části města, okruh po přírodních zajímavostech vás zavede až k řece a nachodíte při něm 10 km. Pokud máte vlastní GPS přístroj, stačí si na infocentru vyzvednout letáček s otázkami nebo si jej stáhnout Letáček Kačeři v Táboře ke stažení (velikost: 576 kB, formát: pdf). Pokud byste chtěli hrát, ale GPSku nemáte, půjčte si ji v infocentru. K dispozici je 7 přístrojů, půjčení je zdarma, pouze je zde kauce 500 Kč za přístroj. Pokud správně zodpovíte poslední otázku, dostanete na infocentru malou odměnu.

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookies. Pokračováním na naše webové stránky s jejich použitím souhlasíte.