Aktuality v dopravě - pro dopravní informace klikněte zde!

Doprava

Tábor je dobře dostupný autem, autobusem i železnicí. Ve směru sever – jih (Praha – České Budějovice) prochází Táborem mezinárodní silnice E55, ve směru západ – východ leží Tábor na trase Plzeň - Písek - Tábor - Pelhřimov – Brno. Městem prochází jižní železniční koridor Praha – České Budějovice - Linz (A), další tratě směřují na Pelhřimov, Bechyni a Písek.

Vlakové a autobusové nádraží spolu sousedí. Nejbližší zastávka MHD je před halou autobusového nádraží. Vzdálenost od historického centra je 1,5 km, tedy přibližně 20 minut.

Městskou autobusovou dopravu v Táboře, Sezimově Ústí, Plané nad Lužnicí a nejbližším okolí provozuje Comett Plus, spol. s r. o.. Jízdenky si lze zakoupit v novinových stáncích, v hale autobusového nádraží a v prodejních automatech na uzlových zastávkách (rovněž u řidiče za příplatek). Bezplatně jsou přepravovány děti do 6 let, tělesně postižené osoby a osoby starší 70 let. Děti ve věku od 6 do 15 let a senioři od 65 do 70 let mohou využít zlevněné jízdenky. V centru města je nejjednodušší doprava autobusy č. 11 a 13, které mají nejkratší intervaly (ve špičce 5 -10 minut, ve večerních hodinách 20 – 30 minut). Většina autobusů končí provoz mezi 22. a 23. hodinou. Minibusy na lince č. 60 a 61 zajíždí přímo do historického jádra města. Většinu památek a zajímavých míst v Táboře lze tedy navštívit i bez automobilu - městskou hromadnou dopravou. Jízdní řády, přepravní podmínky a tarify MHD naleznete na stránkách Commet Plus.

Turistická linka - do centra města s MHD

Historické centrum Tábora je natolik křivolaké, že musí mít speciální autobusy, které dokáží jeho úzkými uličkami projet. Pokud se jimi chcete svézt, využijte linky 60 a 61. Nastoupit můžete na autobusovém nádraží a za 10 minut jste na Žižkově náměstí.

Trasa autobusu 60 ze směru Maredova - Autobusové nádraží - Žižkovo náměstí - Čelkovice MŠ

Na této trase vám doporučujeme nastoupit na zastávce Autobusové nádraží, autobus dále pokračuje na zastávku 9. května (v blízkosti botanické zahrady), Křižíkovo náměstí, zastávku U Střelnice (novorenesanční budova bývalé střelnice), Tržní náměstí (odkud jste jen pár kroků od městských hradeb) a Žižkovo náměstí (zde doporučujeme vystoupit, jste v samém středu historického centra). Pokud se rozhodnete pokračovat dál, minibus vás poveze na zastávky Kotnov (zde můžete navštívit vyhlídkovou věž bývalého hradu), Švehlův most (s krásným pohledem na Lužnici) a Pintovka (v blízkosti této zastávky můžete buď sejít ke studánce Eleonorka a vydat se podél Lužnice k lávce Harrachovka, nebo se napojit na naučnou stezku v lesoparku Pintovka a navštívit lesokoutek s jeleny a daňky). Závěr trasy je v městské části Čelkovice. Pokud si chcete užít pohled na mlýnské kolo a projít se kolem řeky, vystupte na zastávce Čelkovice, Lázně. Zpět do centra je to jen 1 kilometr, ale s velkým stoupáním, proto pokud nejste milovníci schodů a převýšení, počkejte na další spoj ve směru Maredova.

Leták ke stažení - první strana | Leták ke stažení - druhá strana

Z důvodu rekonstrukce Budějovické ulice dochází do prosince 2021 ke změně některých zastávek MHD, více informací najdete na oficiálním webu pro občany.

JIKORD plus je rodinná jízdenka, která stojí 250 Kč a mohou na ni jet až 2 dospělí a až 3 děti do 15 let po celém Jihočeském kraji hromadnými dopravními prostředky (linkové autobusy, vlaky, MHD), které jsou v závazku veřejné služby. Kromě jízdného, jízdenka poskytuje slevy na vstupném do vybraných kulturních zařízení, které nám poskytují obchodní partneři, průběžně jednáme a přidáváme další partnery, v budoucnu počítáme s opravdu rozmanitým množstvím benefitů.

Veškeré informace naleznete na webové prezentaci www.jihoceskajizdenka.cz na tuto adresu se lze také dostat i zadáním www.jikordplus.cz.

Parkování

Parkování aut

Ve vnitřním městě Tábor jsou dvě oblasti placeného stání – Staré město a Nové město. 

V oblasti Starého Města jsou k dispozici parkoviště na Žižkově náměstí, na náměstí Mikuláše z Husi, U pivovaru, v Palackého ulici, na Tržním náměstí Dále v Parking centru (krytém parkovacím domě) u Jordánu - pod Střelnicí, ulice ČSL armády. Kromě uvedených parkovišť je stání v zóně Starého města zakázáno. Při nerespektování tohoto zákazu hrozí odtažení vozidla nebo zajištění vozidla blokovacím zařízením. Doba placeného parkování: Po-So 08.00–20.00.

V oblasti Nového Města je zvýhodněné parkování v blízkosti autobusového a vlakového nádraží v ulicích Jeronýmova, Šafaříkova, Chocholouškova, U Bechyňské dráhy, před nádražím ČD a v ulici Valdenská. Dále je možné využít placených stání v ulicích Bílkova, ulice 9. května, Erbenova, Kollárova, Jiráskova, Dobrovského a Vančurova, nebo na krytém parkovišti pod obchodním domem Dvořák. Doba placeného parkování: Po-Pá 08.00–18.00 a So 08.00–12.00

Pozor na zóny vyhrazeného parkování pro rezidenty (obyvatele s trvalým bydlištěm) a abonenty (organizace se sídlem nebo provozovnou v dané oblasti). V těchto zónách je dovoleno parkovat jen v určité hodiny, sledujte cedule na parkovištích.

Platba je možná v hotovosti, platební kartou a zasláním SMS. Více informací včetně ceníku zde.

Bezplatné parkování je ve všech ostatních částech města. Doporučujeme využít parkoviště u plaveckého bazénu v Kvapilově ulici, případně parkoviště v Jordánské ulici (odtud je ale prudký výstup do kopce do centra).

Parkování autobusů

Zájezdové autobusy (i dvoupatrové) mohou využít možnosti zastavení před Bechyňskou bránou v ulici Na Parkánech. Zde je možný pouze výstup a nástup návštěvníků, nikoliv parkování autobusu. Autobusy mohou dále parkovat v ulici Václava Soumara na parkovišti u zimního stadionu. Toto parkoviště je zdarma.

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookies. Pokračováním na naše webové stránky s jejich použitím souhlasíte.