Skupinové zájezdy | Cestovní kanceláře


Plánujete do Tábora skupinový zájezd? Poradíme vám, kde zaparkovat, kde vaše klienty ubytovat, kam zajít na oběd a pomůžeme vám i se sestavením programu.

Průvodcovská služba

Infocentrum Město Tábor nabízí možnost objednání průvodce pro vaši skupinu. Okruh historickým centrem Tábora zahrnuje prohlídku nejvýznamnějších architektonických památek a seznámení s historií města (nezahrnuje vstup do památkových objektů, jako je např. Husitské muzeum, podzemní chodby, hrad Kotnov apod.). Základní prohlídka trvá 90 minut a je možné ji objednat v českém, anglickém a německém jazyce, a to v českém jazyce minimálně 1 týden předem, v cizích jazycích doporučujeme minimálně 2 týdny předem.

Ceník průvodcovské služby

Prohlídka města v českém jazyce950 Kč
Prohlídka města v anglickém jazyce1350 Kč
Prohlídka města v německém jazyce1350 Kč

Podrobné informace a ceník k průvodcovské službě ke stažení (velikost: 288 kB, formát: pdf).

Co navštívit

Pro větší skupiny jsou vhodná tato muzea:

Husitské muzeum a podzemní chodby

V tomto muzeu se vaši klienti seznámí s husitskou historií, která k Táboru neodmyslitelně patří. Mohou se také projít 500 m dlouhou trasou podzemních chodeb, která jim přiblíží, k čemu se tyto až tří patrové sklepní prostory využívaly.

Expozice Husité je bez průvodce a strávíte v ní přibližně 60 minut. Popisky jsou v českém a v anglickém jazyce, je zde možnost zapůjčení audioguidů v dalších jazycích.

Podzemní chodby jsou s průvodcem a prohlídku pro skupinu je třeba předem objednat. Výklad může být v českém, anglickém a německém jazyce a trvá 40 minut. Prohlídka podzemních chodeb není vhodná pro hůře pohyblivé osoby a pro osoby trpící klaustrofobií.

Skupina nad 20 osob má 10% slevu pro předem objednané skupiny do více expozic.

více informací o Husitském muzeu

Muzeum čokolády a marcipánu

Jestli vaši klienti rádi mlsají a vyrábějí z marcipánu, určitě je vezměte do tohoto muzea. Můžou si tu prohlédnout čokoládovou fontánu, čokoládového Jaromíra Jágra i Mr. Beana, marcipánový model historického centra i čokoládový vlak. K tomu se dozví spoustu zajímavých informací o tom, jak čokoláda vzniká a budou moct ochutnat nejrůznější pralinky a další sladkosti.

Skupiny nad 10 osob je třeba předem objednat a je možné si expozici projít individuálně, nebo s průvodcem. Pro cizojazyčné prohlídky je nutné objednání alespoň 3 dny předem.

více informací o muzeu čokolády

Vyhlídková věž kostela

Po vystoupání na tuto věž budete mít jeden z nejhezčích výhledů na historické centrum. Nahoru vede 200 schodů, částečně kamenných, částečně dřevěných a je nutné podlézt jeden zvon. Skupinu není potřeba předem objednávat, ale je možné domluvit se na prohlídce i mimo otevírací dobu.

více informací o kostelní věži

Filmová zbrojnice

Originální zážitek i fotografie si vaši klienti odnesou z Filmové zbrojnice na Housově mlýně. Naleznete tu expozici zbrojí a zbraní, které byly vyrobeny a použity při natáčení filmů rozličných žánrů. Například Bathory, Letopisy Narnie: Princ Kaspian, Hellboy, Tristan a Isolda aj. Pro skupiny nad 10 osob je možná prohlídka mimo otevírací dobu a můžete si domluvit i hostinu a zážitkový program v místní krčmě.

více informací o zbrojnici

Poutní místo Klokoty

Tento barokní kostel s ambity porostlými růžemi má svůj jedinečný půvab, pokud budete chtít vzít vaši skupinu na prohlídku, objednejte se určitě předem, průvodce s vámi projde celý kostel a seznámí vás i s legendou o zjevení Panny Marie, které stavbě tohoto poutního místa předcházelo. Dobrovolný příspěvek za prohlídku je 20 Kč za osobu.

více informací o kostelu v Klokotech

Parkování autobusů

Zájezdové autobusy (i dvoupatrové) mohou využít možnosti zastavení před Bechyňskou bránou v ulici Na Parkánech (mapa). Zde je možný pouze výstup a nástup návštěvníků, nikoliv parkování autobusu. Autobusy mohou po té zaparkovat před zimním stadionem v ulici Václava Soumara (mapa). Vzdálenost od historického centra je 2 km. Toto parkoviště je zdarma.

Ubytování

Tábor nabízí celou řadu ubytovacích zařízení. Pro větší skupiny jsou vhodné tyto hotely:

LH Hotel Dvořák - ubytovací kapacita 72 pokojů se 139 pevnými lůžky a možností 10 přistýlek

Hotel Nautilus - ubytovací kapacita 22 pokojů s 57 lůžky

Hotel Palcát - ubytovací kapacita 67 pokojů se 137 lůžky

Hotel Tábor - ubytovací kapacita 23 pokojů s maximálně 50 lůžky

Romantik hotel Eleonora - ubytovací kapacita 15 pokojů s maximálně 43 lůžky

Hotel Relax - ubytovací kapacita 28 pokojů s maximálně 58 lůžky

Hotel Elzet - ubytovací kapacita 15 pokojů s maximálně 42 lůžky

Stravování

Pokud se budete chtít se skupinou zastavit na oběd, doporučujeme v historickém centru tyto restaurace, ve všech je třeba větší skupinu předem objednat:

Restaurace Škochův dům

Restaurace Beseda

Restaurace U Dvou koček

Restaurace Goldie

Restaurace La Cave

Krčma na Housově mlýně - 15 minut z centra města

Veřejná WC

Veřejné toalety se v Táboře nacházejí na Žižkově náměstí, na Křižíkově náměstí, v OD Dvořák na Třídě 9. května a v autobusovém a vlakovém nádraží.

Provozní doba WC na Žižkově náměstí č. p. 11 – bezbariérové

* po celý rok polední pauza 12.00–12.30

leden, únor, březen, listopad, prosinec: Po, Út, Čt, Pá, So, Ne: 9:00–16:00, St: 7:00–16:00

duben, květen a říjen: Po, Út, Čt, Pá, So, Ne: 8:00–17:00, St: 7:00–16:00

od 1.6. do ukončení Táborských setkání bez poplatku: Po, Út, Čt, Ne: 8:00–22:00, St: 7:00–23:00, Pá, So, státní svátek: 08:00–01.00

od ukončení Táborských setkání – 30. září: Po, Út, Čt, Pá, So, Ne: 8:00–22:00, St: 7:00–22:00

* Cena 5 Kč (od 1. 6. do ukončení Táborských setkání bez poplatku)

Provozní doba WC Křižíkovo náměstí

pondělí–neděle 7:00–22:00

Cena: 10 Kč

Provozní doba WC – dopravní hřiště u Jordánu – Černá Perla

duben a říjen: pondělí–neděle 7.00–18.00

květen–září: pondělí–neděle 7.00–22.00

Cena: 10 Kč

Směnárny

Většina muzeí a obchodů neumožňuje platbu v eurech, ale často je možné platit kartou. Pokud by vaši klienti potřebovali směnit peníze, mohou využít tyto směnárny a banky:

Oberbank - Pražská ulice (2 minuty ze Žižkova náměstí)

ČSOB - Palackého ulice (5 minut ze Žižkova náměstí)

Směnárna Tourist Centrum s.r.o. - Křižíkovo náměstí (10 minut ze Žižkova náměstí)

Směnárna Tourist Centrum s.r.o. - Valdenská 525/8 - vlakové nádraží (20 minut ze Žižkova náměstí)

Mapa veřejných WC