Muzeum čokolády a marcipánu

Muzeum čokolády potěší mlsné jazýčky, inspiruje šikovné cukrářky a dětem z něj budou oči přecházet.

V prostorách třech historických domů, na ploše přes 1000 m2 poznáte, kde se vlastně čokoláda vzala, jak se pěstují kakaové boby a jak se následně zpracovávají do formy bonbonů, tabulek, pralinek a figurek. Prohlédnete si také historické obaly a reklamní plakáty a porcelánové soupravy, ze kterých se čokoláda pila v 19. století.

Druhá část muzea je věnována marcipánu a možnostem jeho zpracování. Uvidíte marcipánový model náměstí a dalších táborských dominant, marcipánové modely pohádek, šatičky pro panenky.

V kinosále jsou připraveny filmy o čokoládě a odborníky cukráře můžete pozorovat okénkem přímo z čokolatérie, kde proudí čokoláda ve fontáně. Děti si užijí čertovskou zábavu v pohádkovém sklepě a pro všechny hravé ruce je stálá dílna, kde sami můžete odlévat čokoládové figurky, či pracovat s marcipánem. Nechybí ani obchod s originálními suvenýry.

Tip navíc

V muzeu se můžete mimo jiné vyfotit s Jaromírem Jágrem, sladší obrázek s ním už udělat nemůžete, je totiž celý z čokolády.

Otevírací doba

leden–červen a září–prosinec

pondělí–neděle 9.00–17.00 hodin

červenec–srpen

pondělí–neděle 9.00–19.00 hodin

Vstupné

plné vstupné200 Kč
dítě nad 100 cm, senior, student, doprovod ZTP/P140 Kč
ZTP, ZTP/P, dítě do 100 cmzdarma
rodinné vstupné (2 dospělí + max. 3 děti)650 Kč

Kontakt

Kotnovská 178, Tábor 390 01

tel.: +420 381 211 784

e-mail: recepce@cokomuzeum.cz

www.cokomuzeum.cz

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookies. Pokračováním na naše webové stránky s jejich použitím souhlasíte.