Průvodci městem a okolím do mobilu

Turistické trasy

Moderní mapa turistických tras a zajímavých míst přináší inspiraci při plánování volného času. Každá trasa obsahuje ucelené informace o kontaktním místě, délce, typu trasy a popisu zajímavých míst, které se na ní nacházejí.

Navíc můžete během poznávání památek v Táboře a okolí sbírat body a získat drobné i hodnotnější ceny.

Tábor - turistické trasy

Pro uložení do telefonu:

  • Android: v pravém horním rohu obrazovky v aplikaci Chrome stiskněte „Menu“ a zvolte možnost „Přidat na plochu“
  • Apple iOS: v aplikaci Safari stiskněte symbol „Sdílet“ a zvolte možnost „Přidat na plochu“

Obrázek Turisticketrasy.com

Na kole i pěšky

Tato jednoduchá aplikace vám pomůže zjistit, jaké cyklostezky a pěší stezky se nacházejí ve zvolené oblasti. Ať už si dovolenou plánujete nebo se nacházíte přímo na místě, nabídne vám v dané lokalitě několik tras včetně bodů zájmu - míst, která stojí za to navštívit.

Stáhnout aplikaci na: 

Google Play

App Store

App Gallery

Enviroskop

Podporujete šetrnou turistiku, zdravý životní styl a drobné přírodní poklady? Pak si určitě stáhněte aplikaci Enviroskop, která mapuje cíle šetrné turistiky v jižních Čechách.

Obrázek Enviroskop

Geolokační hry do mobilu

Loxper – zábavné trasy

Chcete se vžít do období husitských válek? Tak to bude pro vás tato trasa tou nejlepší možnou volbou. Díky ní se totiž budete mít možnost projít po nejzajímavějších místech historického Tábora a vžít se do pravé středověké atmosféry, se kterou je toto město nutně spojeno.

Vstupenka na jednu hru je 50 Kč, nebo je možné využít půlroční / roční předplatné.

Odkaz ke stažení aplikace: https://www.loxper.com/trasy/husite-tabor

Soutěžní putování Táborem a okolím

Vydejte se za památkami Tábora a okolí a sbírejte body, za které můžete vyhrát odměny, čím více bodů, tím hodnotnější odměna. Potřebujete jen váš mobilní telefon.

Nejprve přejděte na web: https://mobilni.app/web/tabor a vpravo nahoře vyberte Soutěžní putování Táborem a okolím. Pak už stačí přijít k vybrané památce a zmáčknout tlačítko „navštívit místo“,  po té se místo v aplikaci označí a přičtou se vám body. Jakmile dosáhnete dostatečného počtu bodů, odemkne se vám odměna, pro kterou si můžete přijít do infocentra na Žižkově náměstí 2. Celkem jsou tři druhy odměn – 40–99 bodů – placka; 100–199 bodů – multifunkční šátek + placka; 200 a více bodů – hra Tábor Trouble, nebo pro 18+ Husitská medovina. Případná změna odměny v obdobné hodnotě dle aktuálních skladových zásob.

GEOFUN: Hejtmanův rekrut

GEOFUN jsou výletní hry do chytrého telefonu s virtuálními průvodci. Aplikaci GEOFUN lze zdarma stáhnout pro chytré telefony se systémy Android a iOS. Po stažení konkrétní hry (geosrandy) již není potřeba internetové připojení. V táborské geosrandě se stanete rekrutem husitského vojska nejznámějšího českého vojevůdce. Sám veliký Jan Žižka z Trocnova si prověří vaše schopnosti a znalosti husitské bojové taktiky. Budete plnit celou řadu úkolů a užijete si spoustu legrace. Hru si můžete stáhnout na tomto odkazu: https://www.geofun.cz/

Hejtmanův rekrut

Skryté příběhy: Práčecí průšvih

Aplikaci si stáhnete zdarma, vyberete si trasu, na kterou se chcete vydat a stáhnete si ji do mobilu (stáhne se automaticky včetně mapy a úkolů), později v terénu už nepotřebujete datové připojení. Vydáte se na výlet, na jednotlivých zastaveních posloucháte příběh nahraný v audiu profesionálními herci, malý mimozemšťan To-to vám dává úkoly, které s dětmi plníte. To-to je průvodce aplikací. Úkoly se dají splnit jen v terénu, vždy jsou na lokalitu nějakým způsobem navázané. V Táboře se ocitnete v roce 1420, kdy husitské práče Matěj zaútočil se svou partou na špatného „nepřítele" a musí to nějak odčinit. Pomůžete mu na 2 km dlouhé trase s 9 zastaveními? Hra vám zabere přibližně 1,5 hodiny. 

Odkaz ke stažení aplikace:https://play.google.com/store/search?q=skryt%C3%A9+p%C5%99%C3%ADb%C4%9Bhy&c=apps&hl=cs

https://www.skrytepribehy.cz/trasa/tabor-praceci-prusvih

Obrázek Práčecí průšvih