Průvodci městem do mobilu

Turisticke trasy

Moderní mapa turistických tras a zajímavých míst přináší inspiraci při plánování volného času. Každá trasa obsahuje ucelené informace o kontaktním místě, délce, typu trasy a popisu zajímavých míst, které se na ní nacházejí. Vydejte se poznávat krásy naší země.

Tábor - turistické trasy

Pro uložení do telefonu:

  • Android: v pravém horním rohu obrazovky v aplikaci Chrome stiskněte „Menu“ a zvolte možnost „Přidat na plochu“
  • Apple iOS: v aplikaci Safari stiskněte symbol „Sdílet“ a zvolte možnost „Přidat na plochu“

Obrázek Turisticketrasy.com

Na kole i pěšky

Tato jednoduchá aplikace vám pomůže zjistit, jaké cyklostezky a pěší stezky se nacházejí ve zvolené oblasti. Ať už si dovolenou plánujete nebo se nacházíte přímo na místě, nabídne vám v dané lokalitě několik tras včetně bodů zájmu - míst, která stojí za to navštívit.

Stáhnout aplikaci na: 

Google Play

App Store

App Gallery

Enviroskop

Podporujete šetrnou turistiku, zdravý životní styl a drobné přírodní poklady? Pak si určitě stáhněte aplikaci Enviroskop, která mapuje cíle šetrné turistiky v jižních Čechách.

Obrázek Enviroskop

Geolokační hry do mobilu

GEOFUN: Hejtmanův rekrut

GEOFUN jsou výletní hry do chytrého telefonu s virtuálními průvodci. Aplikaci GEOFUN lze zdarma stáhnout pro chytré telefony se systémy Android a iOS. Po stažení konkrétní hry (geosrandy) již není potřeba internetové připojení. V táborské geosrandě se stanete rekrutem husitského vojska nejznámějšího českého vojevůdce. Sám veliký Jan Žižka z Trocnova si prověří vaše schopnosti a znalosti husitské bojové taktiky. Budete plnit celou řadu úkolů a užijete si spoustu legrace. Hru si můžete stáhnout na tomto odkazu: https://www.geofun.cz/

Hejtmanův rekrut

Skryté příběhy: Práčecí průšvih

Aplikaci si stáhnete zdarma, vyberete si trasu, na kterou se chcete vydat a stáhnete si ji do mobilu (stáhne se automaticky včetně mapy a úkolů), později v terénu už nepotřebujete datové připojení. Vydáte se na výlet, na jednotlivých zastaveních posloucháte příběh nahraný v audiu profesionálními herci, malý mimozemšťan To-to vám dává úkoly, které s dětmi plníte. To-to je průvodce aplikací. Úkoly se dají splnit jen v terénu, vždy jsou na lokalitu nějakým způsobem navázané. V Táboře se ocitnete v roce 1420, kdy husitské práče Matěj zaútočil se svou partou na špatného „nepřítele" a musí to nějak odčinit. Pomůžete mu na 2 km dlouhé trase s 9 zastaveními? Hra vám zabere přibližně 1,5 hodiny. 

Odkaz ke stažení aplikace: https://www.skrytepribehy.cz/trasa/tabor-praceci-prusvih

Obrázek Práčecí průšvih