Toulava, od Tábora až k nám...

Toulava je oficiální turistickou oblastí na území Táborska, Sedlčanska a okolí Milevska, jejímž centrem je město Tábor.

Krajina na pomezí jižních a středních Čech kolem měst Tábor, Bechyně, Milevsko a Sedlčany svou slavnou historií a množstvím památek, romantickými zákoutími i nepoznamenanou zachovalou krajinou vždy lákala návštěvníky. Je to krajina jak stvořená k toulání a objevování, bohatá na zážitky, tradice, dobré jídlo, aktivní vyžití i místa pro relaxaci a odpočinek. Proto jsme tento malebný kout naší země v srdci Čech nazvali Toulavou. 

Vydejte se s námi:

Do srdce historie

Tady se psala česká i světová historie. Husitské město Tábor, kolébka husitství a tím i evropské reformace, se v pozdějších dobách stalo symbolem a zdrojem odvahy pro celý český národ. Rod Vítkovců, který vzešel z městečka Sedlec-Prčice, dlouho určoval dějiny jižních Čech. Krajina od Tábora až k nám… je bohatá na celou řadu unikátních památek – malebné zříceniny hradů Kozí hrádek či Borotín, zámek v Bechyni, kostely a kláštery, historická města i technické památky, jako je nejstarší elektrifikovaná železnice v Rakousko – Uhersku.

Do srdce krajiny

Nikde jinde není krajina tak typicky česká. Zelené kopce, na kterých se pasou stáda krav, údolí skrývající vesnice, kde jako by se zastavil čas, hluboké lesy se staletými stromy – to vše zve k pěším i cyklistickým výletům po bohaté síti značených stezek. Tichá řeka Lužnice, která se prodírá z Tábora do Bechyně hlubokým kaňonem, vybízí k vodáckým sportům, skály nad řekou přejí horolezcům a Vltava s Orlickou přehradou k vodním sportům všeho druhu. 

Do srdce lidí a tradic

Největší husitský festival Táborská setkání, Jihočeský folklorní festival v Kovářově, kde dodnes přežívají tradice národopisné oblasti Kozácko, nebo největší masopust v Česku, Milevské maškary, vám umožní zažít na vlastní kůži tradiční kouzlo dávných časů. K tomu můžete ochutnat místní produkty certifikované značkou Toulava - regionální produkt od čokolády, přes pivo až po perníčky a odvézt si ručně vyráběné suvenýry, jako je tradiční bechyňská keramika.

Do srdce dobré nálady

Toulava – to je kraj dobré nálady, kde si každý najde vyžití, jaké ho láká. Milovníci adrenalinu ocení areál Monínec s lanovými parky a bikeparkem. Pro zastánce zimních sportů je k dispozici sjezdovka se čtyřsedačkovou lanovkou i síť běžkařských tras. Děti i dospělí si užijí zábavu v místech, jako je středověký skanzen a filmová zbrojnice nebo zážitkový park s řadou úkolů a hlavolamů Zeměráj.

Zážitková karta Toulavka

Díky této kartě můžete získat bonusy a slevy v rámci celé Toulavy.

Logo Toulava

Adresa / kontakt

Vančurova 1946, Tábor

775 012 001

info@toulava.cz

www.toulava.cz

 

Mohlo by vás zajímat

Kozí Hrádek

Kozí Hrádek

Památky 391 02 Sezimovo Ústí 2
Zámek Brandlín

Zámek Brandlín

Památky Tučapy-Brandlín 1 392 01 Tučapy
Zřícenina hradu Dobronice u Bechyně

Zřícenina hradu Dobronice u Bechyně

Památky 391 65 Dobronice u Bechyně
Zřícenina hradu Choustník

Zřícenina hradu Choustník

Památky 391 18 Choustník
Bechyně

Bechyně

Města 391 65 Bechyně
Chýnov

Chýnov

Města 391 55 Chýnov