Sport a adrenalin s dětmi

Jsou vaše děti akční a chvíli neposedí? I pro takové nezbedy máme tipy, jak se v Táboře zabavit.

Malé sportovce vezměte na Komoru. V této odpočinkové zóně si můžou zahrát od fotbalu přes volejbal po badminton (míče a rakety je nutné mít vlastní), užijí si i na kole a in-line bruslích, máte-li doma skateboardistu, je pro něj určený přiléhající skate park s betonovým „bazénem“. Pro menší děti je připravené dětské hřiště ve tvaru lodi a kolem něj spousta písku na stavění hradů. Celá rodina si pak může zasoutěžit v discgolfu, vybavení k němu je k zapůjčení na místě.

Akce a napětí na vás čeká v laser aréně. V této akční hře podobné paintballu jsou kuličky nahrazeny paprsky laseru, které jsou zcela bezpečné. Můžete hrát každý sám za sebe nebo se rozdělit na týmy.

Trampolíny, pěnové moře, lezeckou stěnu, parkour, to všechno si budete moct vychutnat v Jump aréně Tábor.

Dávku adrenalinu zažijete i při závodech motokár, děti na ně mohou už od 5 let, mají pro ně mini motokáru s motorem F4 a obsahem 38 ccm.

Splouvání řeky Lužnice v sobě snoubí romantiku, dobrodružství i sport. Řeka je klidná a vhodná i pro úplné začátečníky a rodiny s dětmi. Pokud máte radši koupání, vezměte děti na volně přístupnou Jordánskou pláž, do venkovního aquaparku, nebo vnitřního vyhřívaného bazénu. Pro ty úplně nejmenší je pak určený dětský vodní svět.

Táborská ferrata skýtá 80m dlouhou trasu s převýšením cca 45 metrů. Je hodnocena obtížností B, zvládnou ji tedy i větší děti. Pokud nemáte vybavení, domluvte se na kurzu lezení, bude se vám věnovat zkušený profesionál a můžete vyzkoušet i klasické skalní lezení.

Pokud vás baví geolokační hry, můžete zkusit také pomoci práčeti Matějovi napravit jeho průšvih. Nebo se stát rekrutem husitského vojska. Skvělá zábava pro rodiny s dětmi.

Máte-li doma šachistu nebo byste si chtěli vyzkoušet petanque, můžete si zapůjčit vybavení v galerii ve Vodárenské věži (Žižkova ulice) od 1. 6. do 30. 9. od středy do neděle od 13.00 do 17.00 hodin. Vratná kauce: šachy 500 Kč a petanque 200 Kč. Hrací desky na šachy jsou v krásném prostoru Velkého Šance nedaleko galerie, hřiště na petanque pak v prostoru Holečkových sadů (500 m). Další šachový stolek naleznete na náměstí T.G.M. před budovou zemědělské školy.

Chcete mít ještě lepší přehled o tom, kam vyrazit? Stáhněte si naši brožurku Do Tábora s dětmi (8805 kB, pdf). Najdete v ní doporučení, které památky navštívit, kde se najíst s malými dětmi, kde si pohrát, kam za kulturou či za sportem. Brožurka je k dostání zdarma v Infocentru Města Tábor.