Sport a adrenalin s dětmi


Jsou vaše děti akční a chvíli neposedí? I pro takové nezbedy máme tipy, jak se v Tánoře zabavit.

Malé sportovce vezměte na Komoru. V této odpočinkové zóně si můžou zahrát od fotbalu přes badminton po fotbal (míče a rakety je nutné mít vlastní), užijí si i na kole a in-line bruslích, máte-li doma skateboardistu, je pro něj určený přiléhající skate park s betonovým „bazénem“. Pro menší děti je připravené dětské hřiště ve tvaru lodi a kolem něj spousta písku na stavění hradů. Celá rodina si pak může zasoutěžit v discgolfu, vybavení k němu je k zapůjčení na místě.

Akce a napětí na vás čeká v laser aréně. V této akční hře podobné paintballu jsou kuličky nahrazeny paprsky laseru, které jsou zcela bezpečné. Můžete hrát každý sám za sebe nebo se rozdělit na týmy.

Dávku adrenalinu zažijete i při závodech motokár, děti na ně mohou už od 5 let, mají pro ně mini motokáru s motorem F4 a obsahem 38 ccm.

Splouvání řeky Lužnice v sobě snoubí romantiku, dobrodružství i sport. Řeka je klidná a vhodná i pro úplné začátečníky a rodiny s dětmi. Pokud máte radši koupání, vezměte děti na volně přístupnou Jordánskou pláž, do venkovního aquaparku, nebo vnitřního vyhřívaného bazénu. Pro ty úplně nejmenší je pak určený dětský vodní svět.

Táborská ferrata skýtá 80m dlouhou trasu s převýšením cca 45 metrů. Je hodnocena obtížností B, zvládnou ji tedy i větší děti. Pokud nemáte vybavení, domluvte se na kurzu lezení, bude se vám věnovat zkušený profesionál a můžete vyzkoušet i klasické skalní lezení.

Pro malé luštitele máme napínavou hru na bázi geocachingu Kačeři v Táboře. Prohlédnete si v ní město zábavnou formou za pomocí GPS přístroje. Ten je zdarma k zapůjčení spolu s návodem ke hře v infocentru. Máte-li vlastní GPS, stačí si stáhnout letáček s vyrazit na lov odpovědí.

Chcete mít ještě lepší přehled o tom, kam vyrazit? Stáhněte si naši brožurku Do Tábora s dětmi. Najdete v ní doporučení, které památky navštívit, kde se najíst s malými dětmi, kde si pohrát, kam za kulturou či za sportem. Brožurka je k dostání zdarma v Infocentru Města Tábor.