Skupinové zájezdy | Cestovní kanceláře


Plánujete do Tábora skupinový zájezd? Poradíme vám, kde zaparkovat, kde vaše klienty ubytovat, kam zajít na oběd a pomůžeme vám i se sestavením programu.

Průvodcovská služba

Infocentrum Město Tábor nabízí možnost objednání průvodce pro vaši skupinu. Okruh historickým centrem Tábora zahrnuje prohlídku nejvýznamnějších architektonických památek a seznámení s historií města (nezahrnuje vstup do památkových objektů, jako je např. Husitské muzeum, podzemní chodby, hrad Kotnov apod.). Základní prohlídka trvá 90 minut a je možné ji objednat v českém, anglickém a německém jazyce. V českém jazyce je vhodné objednat minimálně 1 týden předem, v cizích jazycích doporučujeme minimálně 2 týdny předem.

Ceník průvodcovské služby

Prohlídka města v českém jazyce  750 Kč
Prohlídka města v anglickém jazyce1100 Kč
Prohlídka města v německém jazyce1100 Kč

Kompletní ceník s dalšími informacemi

Co navštívit

Pro větší skupiny jsou vhodná tato muzea:

Husitské muzeum a podzemní chodby

V tomto muzeu se vaši klienti seznámí s husitskou historií, která k Táboru neodmyslitelně patří. Mohou se také projít 500 m dlouhou trasou podzemních chodeb, která jim přiblíží, k čemu se tyto až tří patrové sklepní prostory využívaly.

Expozice Husité je bez průvodce a strávíte v ní přibližně 60 minut. Popisky jsou v českém a v anglickém jazyce, je zde možnost zapůjčení audioguidů v dalších jazycích.

Podzemní chodby jsou s průvodcem a prohlídku pro skupinu je třeba předem objednat. Výklad může být v českém, anglickém a německém jazyce a trvá 40 minut. Prohlídka podzemních chodeb není vhodná pro hůře pohyblivé osoby a pro osoby trpící klaustrofobií.

Skupina nad 20 osob má 10% slevu pro předem objednané skupiny do více expozic.

webové stránky

Muzeum čokolády a marcipánu

Jestli vaši klienti rádi mlsají a vyrábějí z marcipánu, určitě je vezměte do tohoto muzea. Můžou si tu prohlédnout čokoládovou fontánu, čokoládového Jaromíra Jágra i Mr. Beana, marcipánový model historického centra i čokoládový vlak. K tomu se dozví spoustu zajímavých informací o tom, jak čokoláda vzniká a budou moct ochutnat nejrůznější pralinky a další sladkosti.

Skupiny nad 10 osob je třeba předem objednat a je možné si expozici projít individuálně, nebo s průvodcem. Pro cizojazyčné prohlídky je nutné objednání alespoň 3 dny předem.

webové stránky

Vyhlídková věž kostela

Po vystoupání na tuto věž budete mít jeden z nejhezčích výhledů na historické centrum. Nahoru vede 200 schodů, částečně kamenných, částečně dřevěných a je nutné podlézt jeden zvon. Skupinu není potřeba předem objednávat, ale je možné domluvit se na prohlídce i mimo otevírací dobu.

webové stránky

Filmová zbrojnice

Originální zážitek i fotografie si vaši klienti odnesou z Filmové zbrojnice na Housově mlýně. Naleznete tu expozici zbrojí a zbraní, které byly vyrobeny a použity při natáčení filmů rozličných žánrů. Například Bathory, Letopisy Narnie: Princ Kaspian, Hellboy, Tristan a Isolda aj. Pro skupiny nad 10 osob je možná prohlídka mimo otevírací dobu a můžete si domluvit i hostinu a zážitkový program v místní krčmě.

webové stránky

Poutní místo Klokoty

Tento barokní kostel s ambity porostlými růžemi má svůj jedinečný půvab, pokud budete chtít vzít vaši skupinu na prohlídku, objednejte se určitě předem, průvodce s vámi projde celý kostel a seznámí vás i s legendou o zjevení Panny Marie, které stavbě tohoto poutního místa předcházelo. Dobrovolný příspěvek za prohlídku je 20 Kč za osobu.

webové stránky

Parkování autobusů

Zájezdové autobusy (i dvoupatrové) mohou využít možnosti zastavení před Bechyňskou bránou v ulici Na Parkánech. Zde je možný pouze výstup a nástup návštěvníků, nikoliv parkování autobusu. Autobusy mohou po té zaparkovat v ulici Václava Soumara u zimního stadionu. Vzdálenost od historického centra je 3 km autobusem, 2 km pěšky. Toto parkoviště je zdarma.

Ubytování

Tábor nabízí celou řadu ubytovacích zařízení. Pro větší skupiny jsou vhodné tyto hotely:

LH Hotel Dvořák - ubytovací kapacita 72 pokojů se 139 pevnými lůžky a možností 10 přistýlek

Hotel Nautilus - ubytovací kapacita 22 pokojů s 57 lůžky

Hotel Palcát - ubytovací kapacita 67 pokojů se 137 lůžky

Hotel Tábor - ubytovací kapacita 23 pokojů s maximálně 50 lůžky

Hotel Žižkovy lázně - ubytovací kapacita 15 pokojů s maximálně 43 lůžky

Hotel Relax - ubytovací kapacita 28 pokojů s maximálně 58 lůžky

Hotel Elzet - ubytovací kapacita 15 pokojů s maximálně 42 lůžky

Stravování

Pokud se budete se skupinou chtít zastavit na oběd, doporučujeme v historickém centru tyto restaurace, ve všech je třeba větší skupinu předem objednat:

Restaurace Škochův dům

Restaurace Beseda

Restaurace U Dvou koček

Restaurace Goldie

Restaurace La Cave

Krčma na Housově mlýně - 15 minut z centra města

Veřejná WC

Veřejné toalety se v Táboře nacházejí na Žižkově náměstí, na Křižíkově náměstí, v OD Dvořák na Třídě 9. května a v autobusovém a vlakovém nádraží.

Mapa veřejných WC

Provozní doba WC na Žižkově náměstí č. p. 11 – bezbariérové

duben, květen a říjen – pondělí až neděle:8:00 – 17:00
listopad až březen – pondělí až neděle:9:00 – 16:00
červen až září – pondělí až neděle:8:00 – 22:00

Cena: ženy a děti 4 Kč, muži - kabinka 4 Kč, bez kabinky 2 Kč

Provozní doba WC Křižíkovo náměstí

pondělí až neděle 7:00 – 22:00

Směnárny

Většina muzeí a obchodů neumožňuje platbu v eurech, ale často je možné platit kartou. Pokud by vaši klienti potřebovali směnit peníze, mohou využít tyto směnárny a banky:

Oberbank - Pražská ulice (2 minuty ze Žižkova náměstí)

ČSOB - Palackého ulice (5 minut ze Žižkova náměstí)

Směnárna Tourist Centrum s.r.o. - Křižíkovo náměstí (10 minut ze Žižkova náměstí)

Směnárna Tourist Centrum s.r.o. - Valdenská 525/8 - vlakové nádraží (20 minut ze Žižkova náměstí)