Táborská setkání

září

Festival inspirovaný středověkou historií, má svůj nezaměnitelný kolorit, který vychází z tradic místa, kde se odehrává. Jednou ročně se centrum Tábora na několik dní promění ve středověké město se svými trhovci, řemeslníky, rytířskými souboji, řemeslníky, kejklíři, tanečnicemi a muzikusi. Nenapodobitelnou atmosféru podtrhuje slavnostní pochodňový průvod městem s příchodem Jana Žižky, velkolepý ohňostroj, divadelní představení, koncerty, vystoupení domácích i zahraničních hudebních a tanečních souborů, vystoupení skupin historického šermu, taverny, tržiště a jarmarky, Den evropského dědictví, dětský ráj, aj. Pestrý společenský kulturní program jistě uspokojí každého z mnoha tisíc návštěvníků.

www.taborskasetkani.eu

Pivní slavnosti Tábor

duben

Mezinárodní přehlídka pivovarů s bohatým doprovodným kulturním programem v hotelu Palcát. Můžete se tradičně těšit  na velmi pestrou nabídku piv od tuzemských i zahraničních pivovarů, návštěvnickou soutěž o Zlatý pivní pohár a bohatý kulturní program. Na slavnostech si můžete užít mnoho zábavy, skvělých piv a dobrého jídla.

www.pivnislavnostitabor.cz

Bohemia Jazz Fest

červenec

Jazzový koncert v rámci celorepublikové série organizované v létě světoznámým kytaristou Rudym Linkou.

http://www.bohemiajazzfest.cz/

Mighty Sounds

červenec

Unikátní třídenní hudební festival soustřeďující se především na punk, rock´n´roll, hardcore, reggae, ska, rockabilly, indie rock, koná se každoročně na Letišti u Čápova dvora.

https://www.mightysounds.cz/

Komedianti v ulicích

srpen

Pouliční umělci vás přenesou do svého světa krásného umění představujícího svobodu a radost ze života. Mezinárodní festival Komedianti v ulicích vznikl v roce 2011. Svou dramaturgií se zaměřuje na trendy reflektující současné pouliční umění ve světě. Jeho doménou jsou cirkusová umění, klauni, pantomima, loutky, pohybové divadlo, interaktivní představení, dílny nebo hudba.

http://komediantivulicich.cz/

Tabook

září / říjen
Mezinárodní festival malých nakladatelů. Pro knižní odborníky, pro výtvarníky, pro milovníky knih, pro rodiny s dětmi. Festival je plný besed, diskusí, výstav, autorských čtení, výtvarných dílen, divadel, koncertů a setkání.

www.tabook.cz

Den republiky

říjen

Akce věnovaná vzniku samostatného československého státu, spojená s prezentací místních spolků ve státní svátek 28. října ve spolkovém domě Střelnice.

Táborské Vánoce

prosinec

Svátečně vyzdobené město každoročně v závěru roku nabídne řadu programů pro dospělé i pro děti. Na Žižkově náměstí se bude rozsvěcet vánoční stromeček, rojit čerti a dojde i k nakupování dárečků na Staročeském trhu. Umělci předvedou ukázky vánočních zvyků a malé i velké potěší živým betlémem. Celý vánoční čas je protkán koncerty, pohádkami pro děti a hudebními večery. Po celou dobu se pak můžete zasnít a inspirovat na vánoční výstavě betlémů a vánočních ozdob.

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookies. Pokračováním na naše webové stránky s jejich použitím souhlasíte.