Táborská setkání

září

Historické centrum Tábora s několika náměstími, křivolakými uličkami i bohatou zelení za městskými hradbami ožívá na tři dny dávnou historií první poloviny 15. století. Časem, kdy se vlády nad městem ujal husitský vojevůdce Jan Žižka z Trocnova. Také nyní, po téměř šesti stovkách let, každoročně symbolicky přebírá slavný hejtman vládu nad Táborem. Za rachotu bubnů a světel pochodní ho při tom doprovází zástup jeho husitských bojovníků.

Po slavnostním zahájení si už stačí vybrat, zda zavítáte ke stánku s medovinou a chlebem se škvarky, nebo dáte přednost vybraným středověkým lahůdkám v některé z útulných taveren. Programový "jídelníček" je také nepřeberný – ohňostroj, průvody v historických kostýmech, středověký jarmark, žebrácká ulička, koncerty duchovní, středověké, ale i současné hudby, vystoupení skupin historického šermu, rytířský turnaj na koních, divadla pod širým nebem, výstavy, hry a soutěže pro děti.

www.taborskasetkani.eu

Jazzový / Šansonový Tábor

červen / červenec

V historickém centru na Žižkově náměstí se každý rok v letní podvečer rozezní báječná jazzová, swingová či šansonová hudba.

Mighty Sounds

červenec

Unikátní třídenní hudební festival soustřeďující se především na punk, rock´n´roll, hardcore, reggae, ska, rockabilly, indie rock, koná se každoročně na letišti u Čápova dvora.

https://www.mightysounds.cz/

Komedianti v ulicích

srpen

Pouliční umělci vás přenesou do svého světa krásného umění představujícího svobodu a radost ze života. Mezinárodní festival Komedianti v ulicích vznikl v roce 2011. Svou dramaturgií se zaměřuje na trendy reflektující současné pouliční umění ve světě. Jeho doménou jsou cirkusová umění, klauni, pantomima, loutky, pohybové divadlo, interaktivní představení, dílny nebo hudba.

http://komediantivulicich.cz/

Den republiky

říjen

Akce věnovaná vzniku samostatného československého státu, spojená s prezentací místních spolků ve státní svátek 28. října ve spolkovém domě Střelnice.

Táborské Vánoce

prosinec

Svátečně vyzdobené město každoročně v závěru roku nabídne řadu programů pro dospělé i pro děti. Na Žižkově náměstí se bude rozsvěcet vánoční stromeček, rojit čerti a dojde i k nakupování dárečků na Staročeském trhu. Umělci předvedou ukázky vánočních zvyků a malé i velké potěší živým betlémem. Celý vánoční čas je protkán koncerty, pohádkami pro děti a hudebními večery. Po celou dobu se pak můžete zasnít a inspirovat na vánoční výstavě betlémů a vánočních ozdob.