Muzea a expozice pro děti

Proč do Husitského muzea?

Děti se tu dozvědí o husitském hnutí, Janu Žižkovi i vozové hradbě. Ve škole se jim takové informace určitě neztratí a navíc tu pro ně historie nebude žádná nuda. Prohlížení expozice jim zpestří speciální kukátka s komiksy, budou si také moct vyzkoušet kroužkovou košili, usednout na trůn a zblízka se podívat na husitské zbraně. Líbit se jim bude i v podzemních chodbách, s helmou na hlavě se budou cítit jako skuteční průzkumníci. Více informací najdete na tomto odkazu.

Proč do Muzea čokolády a marcipánu?

Tohle muzeum je splněný sen každého mlsného jazýčku. Už jen u vitríny se suvenýry oči přecházejí a co teprve u marcipánového modelu Žižkova náměstí. Děti se tu dozvědí, jak vůbec čokoláda vzniká, jak dříve vypadaly obaly a jak se horký nápoj servíroval. Budou také moct navštívit čertovské peklo a čokoládový důl a v tvořivé dílničce si vyrobit vlastní sladkou památku na návštěvu muzea. Více informací najdete na tomto odkazu.

Proč do Muzea Lega?

Protože tahle stavebnice je zkrátka legendární. Děti v muzeu najdou inspiraci, co vše se dá z Lega postavit a v koutku na hraní budou moct vystavit svůj výtvor pro další návštěvníky. A navíc je návštěvu muzea možné zakončit nákupem v prodejně, kde jsou nabízeny LEGO stavebnice, ne zcela běžně prodejné v obchodních sítích ČR. Více informací najdete na tomto odkazu.

Proč na vyhlídkové věže?

Ten pohled na město z výšky dostane každého bez rozdílu věku. Můžete si navíc vybrat vyšší kostelní vyhlídku, nebo nižší, ale otevřenější z hradní věže Kotnov. Pokud máte rádi rozhledny, nevynechejte Hýlačku, pohled z ní se otevírá do krajiny daleko za město. Ale který výhled je nejlepší, to musíte posoudit sami. Více informací najdete na těchto odkazech: kostelní věž, věž hradu Kotnov, rozhledna Hýlačka.

Proč do Strašidelného podzemí?

Kam jinam s vašimi Nebojsy? Tohle podzemí není jen tak ledajaké, kromě běžných strašidel tu sídlí také alchymista, kat a upíří rodinka, ze zvuků, které se linou z podzemí, vám bude běhat mráz po zádech. Takže sem vezměte bez obav i své dospívající děti, uvidíte, že o tomhle zážitku budou ještě dlouho vyprávět. Více informací najdete na tomto odkazu.

Proč do Skřítkova?

Protože možná vaše děti věří na bytosti lesa, na dešťovou vílu a skřítka Mračílka. Můžete sem vzít i ty nejmenší, tady je nikdo strašit nebude. Více informací najdete na tomto odkazu.

Proč do Dětského světa s mašinkou?

Protože málokteré dítě nemá rádo vláčky a pohádky, v této expozici si užijí obojí. Pět vláčků projíždí např. pralesem s mamutem Tulínkem, Hovňouskama a Čmuchalíkama, mezi hodnými duchy Bruslíky a buclatými Sudíky, sněhovým království s drakem Mazlíkem nebo podivuhodným lesem s megakrysáky. Více naleznete na tomto odkazu.

Proč do Housova mlýna?

Kdo by si nechtěl vybrat brnění podle svého gusta, obléci si ho a vyfotit se v něm? Ve filmové zbrojnici vás čeká přes tři tisíce vzorků k vyzkoušení. V létě se pak můžete ponořit do originálních soutěží a her o Husitských víkendech. Více informací najdete na tomto odkazu.

Proč do ZOO?

Málokteré dítě se netěší na zvířata, v naší ZOO jim navíc budou pěkně blízko. Svým řevem je přivítá lev Simba, v rozlehlém výběhu se bude prohánět smečka arktických vlků společně s medvědy a nechybí ani oblíbení tygři. Ze ZOO jsou navíc krásné výhledy do okolí. Více informací najdete na tomto odkazu.

Kam se ještě vydat?

Na pravém břehu řeky Lužnice do volně přístupné geologické expozice, na pozorování planet do hvězdárny, na lesní naučnou stezku Pintovka a další místa. Chcete mít ještě lepší přehled o tom, kam vyrazit? Stáhněte si naši brožurku Do Tábora s dětmi. Najdete v ní doporučení, které památky navštívit, kde se najíst s malými dětmi, kde si pohrát, kam za kulturou či za sportem. Brožurka je k dostání zdarma v Infocentru Města Tábor.

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookies. Pokračováním na naše webové stránky s jejich použitím souhlasíte.