Adrenalin na Táborsku

Velbloudí farma Záhostice

Velmi zajímavou farmu můžete navštívit v obci Záhostice v těsném sousedství s městem Chýnov. Je to malá rodinná farma, která se zabývá chovem velbloudů dvouhrbých a lam krotkých. Nenechte si ujít komentovanou prohlídku farmy. Dozvíte se zde, jak se zvířatům daří v našich podmínkách. Jak ke zvířatům přistupovat, aby jste si je mohli pohladit a třeba i obejmout. Jste tu s těmito tvory v přímém kontaktu. Projdete si naučnou stezku o velbloudech. Můžete si povodit lamu na vodítku a ti nejodvážnější se mohou na velbloudovi svézt. To vše za doprovodu majitelky farmy, která dbá na bezpečnost svých zvířat a návštěvníků.

Farmu můžete navštívit bez rezervace během otvírací doby. Aktuální provozní doba je na webu www.velbloudi.cz

Tip navíc

Pokud hledáte netradiční prožití svého času, rozhodně se Vám bude líbit lamatreking – procházka s lamou krotkou na vodítku do přírody. Nebo expedice s velbloudy - putování s velbloudy.

Kontakt: Záhostice 38, Chýnov, tel.: +420 774 221 368, velbloudi.cz@seznam.cz, www.velbloudi.cz.

Adrenalin park Monínec

Sportcentrum Monínec nabízí širokou škálu adrenalinových a volnočasových aktivit: bike park, lanové centrum, discgolf, tubing, horské koloběžky, obří vodní skluzavku, 100 m dlouhou kuličkovou dráhu, mountainboard, lukostřelba, bungee trampolíny a další.

Kontakt: Monínec 7, Sedlec - Prčice, tel.: +420 314 004 539, rezervace@moninec.cz, www.moninec.cz.

Čtyřkolky

Půjčovna čtyřkolek včetně speciálního oblečení, helmy a rukavic etc., trasa pro začátečníky přímo v Malšicích.

Kontakt: Malšice 16, tel.: +420 606 729 705, o.tlamicha@seznam.cz