Záhostice – velbloudí farma

Velmi zajímavou farmu můžete navštívit v obci Záhostice v těsném sousedství s městem Chýnov. Tato farma je zajímavá zvířaty, se kterými se zde můžete setkat – jsou to velbloudi a lamy. Nejen že se o těchto zvířatech dozvíte mnohé zajímavosti, ale po předchozí rezervaci se můžete na velbloudovi i svézt.

Pozor! Farma nemá žádnou otvírací dobu. Nefunguje jako zoo, kam se chodí koukat na zvířátka. Nabízí vyjížďky na velbloudech a komentované programy pro skupiny. Každou vyjížďku je nutno rezervovat dopředu. Plánujete-li farmu navštívit, nejdříve dopředu zavolejte. Bez rezervace se Vám nemohou pracovníci věnovat a třeba je ani na statku nezastihnete. 

Tip navíc

Pokud hledáte netradiční dárek pro své blízké, kteří se nebojí nových a nezvyklých věcí, rozhodně se jim bude líbit lamatreking – procházka s lamou krotkou na vodítku. 

Pozor! Z důvodu uhynutí nejzkušenější samice a nového samce včetně několika mláďat ve stádě je lamatreking pro rok 2018 zrušen. Do doby, než se situace ve stádě uklidní, můžete lamy vidět v poklidu se pást na pastvinách.


Adresa / kontakt

Záhostice 38,
391 55 Chýnov

+420 774 221 368

velbloudi.cz@seznam.cz

www.velbloudi.cz

 

Mohlo by vás zajímat

Elektrická dráha Františka Křižíka

Památky, Ostatní U Bechyňské dráhy, 390 02 Tábor

Harrachovka

Přírodní zajímavosti Lužnické údolí 151, 390 01 Tábor

ZOO Tábor

Přírodní zajímavosti, Ostatní Větrovy 10, 390 02 Tábor

Židova strouha

Přírodní zajímavosti 375 01 Týn nad Vltavou

Naučná stezka Borkovická blata

Přírodní zajímavosti 391 81 Borkovice

Naučná stezka Nadějkovsko

Přírodní zajímavosti 398 52 Nadějkov