Parkoviště

Welness

Wi-fi

TV/Sat

Zvíře na pokoji

Bazén

Apartmány Zelená zahrada

Apartmány zelená zahrada leží ve velké zahradě na okraji malého městečka - větší vesnice, která se jmenuje Mladá Vožice. Dříve na jejich místě bylo 500m2 skleníkových ploch a dalších 2000 m2 venkovních záhonů. Byly doby, kdy jsme se v těchto místech pokoušeli pěstovat zeleninovou sadbu, zeleninu, velkokvěté chryzantémy k řezu, nabízeli jsme i dušičkovou vazbu…ty doby jsou pryč. Zelenou do našich květinek tehdy dostával dovoz karafiátů z Kolumbie a růží z Afriky. Toto zahradnické snažení ale zůstalo jednou z našich životních zkušeností.K rostlinám a přírodě máme pořád hodně blízko. Rostlinami a přírodou chceme aspoň trochu ovonět pobyt i našim hostům. Součástí zelené zahrady jsou proto nejen bylinky do polévky, ale i trochu zeleniny a ovoce. Pojetí zahrady je proto poněkud netradiční: mezi zlatým deštěm a javorem ginalou vyráží jahody, mezi šeříky a muchovníkem libeček…jinde pažitka, meduňka, různé dýně a cukety, rajčata, rybízy, lískové oříšky….a špatná není ani máta: ať už na čaj nebo do mojita.


Co ještě říct k Apartmánům a jejich zelené zahradě? Apartmány uklízíme bez chemie, alespoň bez té škodlivé. Uklízíme a pereme pouze s Ecoverama, kdo je zná, ví, že jsou dobré, kdo ne, může je u nás poznat.


Tím, že i u nás budete třídit odpad, přispějete k tvorbě humusu na našem kompostě a tím pádem k tvorbě skvělých dýní. Výsledným produktem je pak ještě skvělejší dýňová polévka nebo dýňový džem. Víc se o nich můžete dočíst v záložce „ kurzy“.


A na úplný závěr ještě malý dodatek o našich ptačích návštěvnících: je jich tu totiž pozoruhodné množství. Neskromně si to vysvětluji tím, že u nás v zimě není krmítko nikdy prázdné. Do krmítka nám tu v zimě chodí sýkorky, zvonci, strnadi, kosi, stehlíci, občas i strakapoudi…létají nám tu pěnkavy, žluny (těch je Vožice plná), různé druhy kvíčal a drozdů, hrdličky, konipasi, a zatím pořád i jinak dost mizejících vlaštovek, jiřiček a vrabců. Navštěvují nás i koroptvičky (v zimě) a křepelky, ale i straky lupičky, ty v zimě v létě. A vysoko nad námi sviští každé léto rorýsi. Bohužel už 3 roky marně očekávám návrat slavíka, který tu byl slyšet od rybníka, zpíval nám zatím jediné jaro. Vzácného ledňáčka jsem u nás nezahlédla, ten bydlí ve Vožici na jiné adrese (opravdovým zájemcům o ornitologii ji možná prozradíme). Fotit ptactvo není úplně jednoduché, tak aspoň ilustrační foto našich ptačích dekorací.

Adresa / kontakt

Ronovská 676,
391 43 Mladá Vožice

+420 775 381 976

dlouhych@volny.cz

www.apartmanyzelenazahrada.cz

Fotogalerie

 

Mohlo by vás zajímat

Penzion Burda

Sepekov 231, 398 51 Sepekov od 350 Kč za osobu a noc

Penzion Samota u houpacího koně

Zhoř 31, 390 02 Zhoř u Tábora od 450 Kč za osobu a noc

Penzion U Lužnice

Jabloňová 854, 391 11 Planá nad Lužnicí od 400 Kč za osobu a noc

Penzion Na Černé

Na Černé 53, 391 11 Planá nad Lužnicí od 220 Kč za osobu a noc

Penzion Pacovka

Chýnov 137, 391 55 Chýnov od 460 Kč za osobu a noc

Celoroční ubytování u Vrtišků

Zhoř u Mladé Vožice 16, 391 43 Mladá Vožice od 0 Kč za osobu a noc