Tandemový paragliding

Tandemový paragliding


Seznamovací let na tandemovém padáku je ten nejjednodušší způsob, jak si paragliding vyzkoušet. Před letem vás krátce proškolíme, naučíme vás, jak se pohodlně usadit do sedačky a jak bude probíhat start, let i přistání.

Pro vzlet používáme naviják s vlečným lanem, ke kterému se upoutáme a pak už stačí jen krátký rozeběh a začínáme stoupat do výšin. V závislosti na síle větru se na konci dráhy odpoutáme od lana ve výšce 300 – 600 metrů. Po odpojení vlečného lana následuje klouzavý let zpět na místo vzletu. Cestou se pokocháte krásným výhledem na město Tábor nebo meandry řeky Lužnice. Při dobré dohlednosti je také vidět hora Blaník a na jihu Šumava. Pokud k tomu budou vhodné podmínky a budete mít zájem, můžete si zkusit padákový kluzák pod dohledem instruktora i řídit. Přistání je jednoduché a probíhá tak, že pilot navede kluzák proti větru a pasažér natáhne nohy před sebe. Těsně nad zemí pilot zabrzdí na minimální rychlost a pak již stačí v závislosti na síle větru udělat pár kroků nebo s nataženýma nohama přistát na chránič sedačky. Délka seznamovací letu je 4–8 minut.

Pro tandemové létání není potřeba žádná speciální příprava ani fyzická kondice a je vhodné pro lidi všech věkových kategorií s chutí zkusit něco nového a překonat sama sebe. Pro let doporučujeme pouze zpevněnou obuv a v případě chladnějšího počasí nebo termického letu i teplejší oblečení.

Lety jsou organizovány z bývalého táborského letiště ve Všechově (z centra Tábora směr Písek). Můžete si vybrat seznamovací let (10-15 min.), termický let (20 a více min.). Možnost dopravy z Tábora do Všechova a zpět.

Kontakt: Všechov - bývalé letiště, tel.: +420 608 203 315, tandemovyparagliding@gmail.com, www.tandemovyparagliding.cz