Parkování

Parkování aut

Ve vnitřním městě Tábor jsou dvě oblasti placeného stání – Staré město a Nové město. 

V oblasti Starého města jsou k dispozici parkoviště na Žižkově náměstí, na náměstí Mikuláše z Husi, U pivovaru, v Palackého ulici, na Tržním náměstí Dále v Parking centru (krytém parkovacím domě) u Jordánu - pod Střelnicí, ulice ČSL armády. Kromě uvedených parkovišť je stání v zóně Starého města zakázáno. Při nerespektování tohoto zákazu hrozí odtažení vozidla nebo zajištění vozidla blokovacím zařízením. Doba placeného parkování: Po-So 08.00–20.00.

V oblasti Nového města je zvýhodněné parkování v blízkosti autobusového a vlakového nádraží v ulicích Jeronýmova, Šafaříkova, Chocholouškova, U Bechyňské dráhy, před nádražím ČD a v ulici Valdenská. Dále je možné využít placených stání v ulicích Bílkova, ulice 9. května, Erbenova, Kollárova, Jiráskova, Dobrovského a Vančurova, nebo na krytém parkovišti pod obchodním domem Dvořák. Doba placeného parkování: Po-Pá 08.00–18.00 a So 08.00–12.00

Pozor na zóny vyhrazeného parkování pro rezidenty (obyvatele s trvalým bydlištěm) a abonenty (organizace se sídlem nebo provozovnou v dané oblasti). V těchto zónách je dovoleno parkovat jen v určité hodiny, sledujte cedule na parkovištích.

Platba je možná v hotovosti, platební kartou a zasláním SMS. Více informací včetně ceníku zde.

Bezplatné parkování je ve všech ostatních částech města. Doporučujeme využít parkoviště u plaveckého bazénu v Kvapilově ulici, případně parkoviště v Jordánské ulici (odtud je ale prudký výstup do kopce do centra).


Parkování autobusů

Zájezdové autobusy (i dvoupatrové) mohou využít možnosti zastavení před Bechyňskou bránou v ulici Na Parkánech. Zde je možný pouze výstup a nástup návštěvníků, nikoliv parkování autobusu. Autobusy mohou parkovat v Kvapilově ulici na parkovišti před plaveckým stadionem, vzdáleném 500 m od historického centra. Toto parkoviště je zdarma.