Aktuality

Uzavírky silnic - objízdné trasy

Dopravní situaci ve městě od 9. července do listopadu zkomplikuje uzavírka hlavní dopravní tepny - Budějovické ulice a to od křižovatky s Bílkovou ulicí ke křižovatce s Havlíčkovou ulicí.

Obě křižovatky budou po celou dobu pro osobní dopravu zcela uzavřeny. Průjezd bude umožněn MHD a vozům IZS. Hromadná doprava tedy bude jezdit a obsluhovat všechny zastávky jako je tomu doposud, pochopitelně je třeba počítat se zpožděním. Výjimkou budou poslední 2 – 3 dny, kdy při pokládce finální vrstvy komunikace bude uzavírka úplná.

Objízdné trasy najdete v této mapce. Kdo nebude potřebovat jet do centra, doporučujeme použít objízdnou trasu přes lanový most přes Jordán. Je sice delší, ale měla by být rychlejší.

Omlouváme se za komplikace, přejeme všem pevné nervy a prosíme o trpělivost a toleranci. Vodovodní a kanalizační rozvody v této ulici prošly rekonstrukcí naposledy v roce 1974 a jejich oprava je nevyhnutelná. 


Změna otevírací doby památek

Rozhledna Babina je z důvodu vandalství dočasně uzavřena, o znovuotevření vás budeme informovat.

Aktualizace certifikátu Českého systému kvality služeb I. stupně

Infocentrum Město Tábor opětovně po roce úspěšně aktualizovalo certifikát Českého systému kvality služeb I. stupně.
http://www.csks.cz/dr-cs/529-.html
https://www.facebook.com/ceskysystemkvalitysluzeb/
#ceskysystemkvalitysluzeb

Soutěž informačních center

Líbí se vám naše infocentrum, byli jste s námi spokojení? Dejte nám hlas v soutěži INFORMAČNÍ CENTRUM 2018. Hlasovat můžete na stránce: https://www.kampocesku.cz/informacni-centrum/23/infocentrum-mesto-tabor


Letní sezóna v Toulavě

Jako každý rok vzniklo i letos pro návštěvníky v turistické oblasti Toulava několik novinek, které byste si neměli nechat ujít.

Společně s řadou kulturních akcí turistickým mapek, které jsou zdarma k dostání i v našem infocentru, si můžete užít parádní léto v Toulavě.

http://toulava.cz/novinky

Fotograficko-turistická výzva

Turistická oblast Toulava vyhlašuje první turistickou výzvu pro všechny, kteří se rádi toulají.

Něco pro dobrodruhy: Krajina turistické oblasti Toulava, od Tábora až k nám je poseta romantickými zříceninami, zbytky starých tvrzí a hradišt dávných civilizací. A protože jsme v Toulavě také dobrodružné povahy vybrali jsme 27 z nich a vyhlašujeme výzvu, kdo je dobude jako první. Objevíte jak viditelné zříceniny, tak i místa zcela zarostlá lesem, kde se budete muset po zbytcích opevnění pídit. Ale každopádně vás čeká velké dobrodružství.

Jak se zapojit?
Jednoduše. Vytiskněte si tento seznam starobylých hradů a hradišť a vyražte na cestu - nejlépe pěšky nebo na kole. Seznam cílů najdete také na webu www.toulava.cz/vyzva.
Z každé zříceniny nám pošlete fotku na email info@toulava.cz nebo do zpráv na Facebooku Facebook.com/Toulava.cz, nezapomeňte připojit popis místa, kde jste. Fotky budou sdíleny do alba dané zříceniny, či hradiště na webu a na facebooku.


Nejlepší fotky zveřejníme také na Instagramu Toulavy s hashtagem #toulavahrady. Na nejúspěšnější dobyvatele čeká překvapení.

Šťastné toulání.


Historické jízdy Elinkou a Bobinkou

Jízdy historickými vláčky po naší nejstarší elektrifikované trati z Tábora do Bechyně. Jízdy historických vlaků probíhají od 16. 6. do 16. 9. 2018.

Více informací na https://www.visittabor.eu/historicke-jizdy


Poutní areál Klokoty se stal národní kulturní památkou

Tábor má další národní kulturní památku! Vedle Kotnova, Bechyňské brány, Staré radnice a městského opevnění se jí stal i poutní areál v Klokotech. Za nemovitou kulturní památku bylo nařízením vlády prohlášeno 19 mimořádně významných poutních míst - kromě Klokot například také poutní areál Svatý Jan pod Skalou, Svatý kopeček u Mikulova a poutní areál Svatý Hostýn. Více informací se dozvíte na stránkách farnosti Klokoty.