Jóga pro vyrovnanost a harmonii

11.12.2022, 14:00 - 17:00, jógové studio yogastation, Bílkova 960, Tábor

Vstupné: 590 Kč


Někdy se říká, že jóga je jen jedna. Na první pohled se toto tvrzení zdá být velmi odvážné – vždyť jógových stylů je tolik a kolikrát se i velmi dramaticky liší. To, co by mělo různá pojetí jógové praxe spojovat je to, jaký mají na člověka vliv. Po praxi jógy bychom se měli cítit uvolnění, vyrovnaní a harmoničtí se schopností nadhledu a možností vidět sama sebe z méně obvyklé perspektivy. Přesně tohle bude hlavní cíl našeho seminře – nabídnout jednoduché techniky, použitelné i v naší každodennosti, které nám umožní se uvolnit a propojit sami se sebou a trochu povolit krunýř stresu, který má tendenci nás nemilosrdně svírat.Budeme si hrát s jógovými pozicemi, ale dostaneme se také k jemné kultivaci našeho dechu, představíme si různé relaxační techniky a naznačíme přínosy meditace, do jejíž praxe se pomalu uvedeme. Smyslem kurzu je mimojiné pochopit, v čem spočívá antisresové působení jógových technik.Co si ze semináře odneseš:- a) poznáš, jaké další podoby může jógová praxe mít - protože jóga, to nejsou jenom pozice- b) naučíš se základní relaxační a meditační techniky - protože dnes je zásadní se naučit zvládat stres- c) budeš mít ideální vychoz pozici pro to zařadit relaxaci a meditaci do svého každodenního života - protože jóga je i o domácí praxi- d) materiály a pomůcky pro domácí praxi - protože kdo chce, může kdykoli začítSeminář je vhodný zejména pro toho, kdo:- se na podložce (už) nesnaží dosahovat "závratných" výkonů- má jógu spojenou především s uvolněním a mentálním "občerstvením"- ocení dlouhou vedenou relaxaci- se zajímá o meditaci a chtěl by s ní postupně začítO lektorovi:
Martin je zkušený jógový lektor, který čerpá ze své více než desetileté praxe. Ta se postupně přesunula od pojetí zaměřeného na dokonalost ásan k pojetí jógy jako pomůcky pro lepší zvládání každodenního života. Pravidelně vede semináře a víkendové kurzy zaměřené na relaxaci a základy meditace. V současnosti učí na dvou školách pro jógové lektory (Škola jógy a zdravého pohybu Lenky Oravcové a Škola jógy Think Yoga v Českých Budějovicích).„Celá praxe jógy je o hledání a nacházení vyrovnanosti na různých úrovních.“

Témata:
základní svalové a energetické dráhy, různé techniky relaxace, plný jógový dech a jednoduché dechové techniky, jóga jako prevence stresu, úvod do meditace.

Cena: 590 Kč
Délka: 3 hodiny.
Občerstvení: zajištěno
Rezervace předem nutná.
Rezervace: přes web www.yogastation.cz

Plakát

Plakát

Kontakt na pořadatele

Umělecká agentura RichART

Kožešnická 511

74003814

richart@richart.cz

web akce: www.yogastation.cz

Mohlo by vás zajímat

Donášková služba - Knihy až k vám domů
29 29/11-31/12

Donášková služba - Knihy až k vám domů

Společenské, Ostatní, Senioři Městská knihovna Tábor Probíhá do: Neděle 31. 12.
Tábor 600 let - výstava / virtuální prohlídka
25 25/02-31/12

Tábor 600 let - výstava / virtuální prohlídka

Výstavy, Vzdělávací, Muzea, 600 let od založení města Gotický sál, Stará radnice, Žižkovo náměstí čp.1 Probíhá do: Sobota 31. 12.
Pozorování na hvězdárně
25 25/02-30/12

Pozorování na hvězdárně

Společenské, Vzdělávací, Pro děti, Senioři Městská knihovna Tábor, Hvězdárna, 4. patro Probíhá do: Sobota 30. 12.
STAROČESKÝ VÁNOČNÍ TRH
10 10 - 11/12

STAROČESKÝ VÁNOČNÍ TRH

Společenské, Ostatní, Kulturní akce Žižkovo náměstí, Tábor Probíhá do: Neděle 11. 12.
Individuální lekce šití
24 24/05-17/12

Individuální lekce šití

Vzdělávací, Pro děti, Ostatní, Senioři obchod s dílnou U lenochoda Probíhá do: Sobota 17. 12.
Individuální lekce kresby
24 24/05-17/12

Individuální lekce kresby

Vzdělávací, Pro děti, Ostatní, Senioři Obchod s dílnou U lenochoda Probíhá do: Sobota 17. 12.
Přidat akci