Edukační robotika v knihovně

24.06.2021, 13:00 - 17:00, celá knihovna

Vstupné: zdarma


Umíte programovat? Nebo se to chcete naučit?

Zkuste to s Ozoboty, mBoty a dalšími robotickými hračkami!

Stroje za nás a pro nás mohou pracovat. Dokáží šetřit energiemi a tím prospívat životnímu prostředí. Ale aby nám dobře sloužily, musíme se s nimi umět domluvit jazykem, kterému oni „rozumí“.

Přijďte si vyzkoušet programování hrou - 24. června v naší knihovně!

Akce poběží v knihovně od 13. do 17. hodiny. Od 18. hodiny následuje přednáška.

------------------------------------------

Lektoři: Hanka Šandová (Vzdělávací centrum Půda - Městská knihovna Polička), Bára Tichavová, Věra a David Ondřichovi.

Technologie a softwarová řešení jsou jednou z cest k udržitelnému životu. Vize budoucnosti obsahují smart města, ve kterých software řídí služby, a tím je zefektivňuje a zlevňuje. Když čidlo informuje centrálu, že množství světla v ulici pokleslo pod kritickou hranici a zároveň se blíží chodec, lampa se rozsvítí. Nemusí proto svítit celou noc.

Stejně tak software pomůže efektivnímu svozu odpadu, péči o městskou zeleň, řízení dopravy podle vytíženosti jednotlivých dopravních tepen a podobně. Už teď se smart vize uplatňují v domácnostech a technologie utváří domácnosti levnější, komfortnější a přitom zdravější.

Složité problémy budoucnosti vyžadují odvážné a tvůrčí zapojení technologií. My povzbuzujeme mladé lidi, aby se do hledání a tvorby těchto řešení zapojili. Motivujeme je tím, co je opravdu baví – hrou. Vozíme po českých městech v mnoha krabicích robotické stavebnice a robotické hračky. Hračky mají podobu malých humanoidů nebo autíček, ale jsou „chytřejší“ než hračky na dálkové ovládání. Jsou programovatelné. Některé za použití tabletů a počítačů tzv. blokovým programováním, na jiné stačí fixy a papíry nebo šipky. Smyslem těchto vzdělávacích hraček je ukázat dětem a mladým lidem základy programování tak, aby se nadchli a pustili do vlastního objevování světa programů a aplikací.

Jaké hračky a stavebnice přivezeme do Tábora?

Ozobot – nejmenší autonomní robot. Pohybuje se, bliká, sleduje čáru. Výborný i pro nejmenší programátory, kteří ho mohou programovat fixkami na papír. Starší děti mohou využít vizuální blokové programovací jazyky.

mBot – šikovná pomůcka i pro starší žáky, základy elektrotechniky a programování v jedné stavebnici. Využívá blokového programovacího prostředí.

Lego WeDo – krásná stavebnice pro milovníky Lega, kteří chtějí sestavený stroj i rozhýbat. Programuje se ve speciální tabletové aplikaci, bločky nejsou slovní, ale obsahují kreslené symboly. Tudíž zde mohou programovat i nečtenáři.

Scottie, go! – desková hra pro jednotlivce i tým. Základy blokového programování, ovšem bločky jsou vyrobeny z kartonu a sestavují se na stole. Následně se nahrávají do herní aplikace a Scottie plní příkazy, které mu žáci připraví off-line.

Lego Boost – elektronické Lego pro starší děti, obsahuje více senzorů a motorů a umožňuje stavět a programovat i složitější modely.

Akce se koná v rámci Dne udržitelné energetiky, více info na plakátech a na www.knihovnatabor.cz

Kontakt na pořadatele

Městská knihovna Tábor

Jiráskova 1775

381 200 583

katerina.zelova@mkta.cz

web akce: https://www.knihovnatabor.cz/den-udrzitelne-energie#/

Mohlo by vás zajímat

Na kole s mapou
25 Červen

Na kole s mapou

Sport, Pro děti, Senioři, Ostatní 15:00 - 17:00 Nedaleko Zárybečné Lhoty u Tábora
Donášková služba - Knihy až k vám domů
01 01/06-31/12

Donášková služba - Knihy až k vám domů

Společenské, Ostatní, Senioři Městská knihovna Tábor Probíhá do: Pátek 31. 12.
Komedianti v ulicích
06 06 - 08/08

Komedianti v ulicích

Kulturní akce, Bezbariérový, 600 let od založení města Tábor Probíhá do: Neděle 8. 08.
TEODOR BUZU: DOTEKY ČASU
05 05/05-22/07

TEODOR BUZU: DOTEKY ČASU

Výstavy, Společenské, Ostatní, Muzea Galerie Ambit (Husitské muzeum v Táboře), nám. Mikuláše z Husi 44; Galerie U Radnice (Město Tábor), Martínka Húsky 54 Probíhá do: čtvrtek 22. 07.
Dobytí Hradiště
26 Červen

Dobytí Hradiště

Vzdělávací, Pro děti, Muzea, 600 let od založení města 14:00 - 19:00 Hrad Kotnov a Bechyňská brána
Cyklo orientační závod - MTBO
27 Červen

Cyklo orientační závod - MTBO

Sport, Pro děti, Ostatní, Senioři 09:30 - 14:30 Planá nad Lužnicí - Strkov - Turovecký Les
Přidat akci

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookies. Pokračováním na naše webové stránky s jejich použitím souhlasíte.