Celostátní sbírka Bílá pastelka

11.10.2021 - 13.10.2021, Táborsko

Vstupné: dobrovolné


Po lockdownu s pastelkou zpátky do ulic!

Po loňském ročníku poznamenaném pandemickými opatřeními se letos sbírka Bílá pastelka vrací již po dvaadvacáté do ulic, ve dnech 11. - 13. října, v plném nasazení a s jasným cílem pomáhat nevidomým a slabozrakým lidem vidět svět.

Minulý ročník sbírky Bílá pastelka, na němž se v podobě nižšího počtu dobrovolníků podepsala covidová pandemie, je za námi. V tom letošním se opět v půlce října po celém Česku rozběhne na 2 000 dobrovolných dvojic. Se zbrusu novými kasičkami s platebním QR kódem a s logem sbírky na tričku budou dobrovolníci i tentokrát nabízet bílé pastelky symbolizující podporu lidem se zrakovým postižením. Výtěžek sbírky je určen na zajištění speciálních služeb pro nevidomé a slabozraké poskytované v rámci celé České republiky. Každý, kdo za svůj příspěvek získá bílou pastelku, tak podpoří například nácvik chůze s bílou holí, výcvik vodicích psů pro nevidomé, výuku speciální práce s počítačem a zaměstnávání lidí se zrakovým postižením, ale i mnoho dalších prospěšných projektů. Značná část prostředků putuje na pomoc s návratem zpět do běžného života lidem, kteří přišli o zrak v dospělosti.

TV spot pro kampaň 2021 Bílá pastelka pomáhá vidět svět namluvil herec Kryštof Hádek a na obrazovkách jej lidé uvidí v září a v říjnu ve vysílání charitativních spotů v ČT.

Pořadatelem sbírky je Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR, z.s., která v květnu oslavila 25. výročí svého založení, ve spolupráci s jí založenými obecně prospěšnými společnostmi Tyfloservis a krajskými TyfloCentry. 

Kontakt na pořadatele

Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR, z. s. Oblastní odbočka Tábor

Kvapilova 2289

381 231 447

tabor-odbocka@sons.cz

web akce: www.bilapastelka.cz

Mohlo by vás zajímat

Benefiční divadlo VZKŘÍŠENÍ pro RC Radost
30 Září

Benefiční divadlo VZKŘÍŠENÍ pro RC Radost

Divadla, Charitativní akce 19:00 Divadlo Oskara Nedbala v Táboře
Koncert, který otevírá dveře - SUPERGROUP.CZ atd.
28 Září

Koncert, který otevírá dveře - SUPERGROU...

Koncerty, Kulturní akce, Charitativní akce 12:30 - 18:30 Žižkovo náměstí Tábor
Burza dětského oblečení, sportovních potřeb a hraček
02 Říjen

Burza dětského oblečení, sportovních pot...

Společenské, Pro děti, Ostatní, Charitativní akce, Bezbariérový 09:30 - 11:30 Centrum Univerzita Tábor - Vančurova čp. 2904 (sál v přízemí)
Hrdý Budžes pro I MY
31 Říjen

Hrdý Budžes pro I MY

Divadla, Kulturní akce, Charitativní akce, Bezbariérový 19:00 Divadlo Oskara Nedbala Tábor
FC Rudý lev
25 Říjen

FC Rudý lev

Divadla, Společenské, Kulturní akce, Charitativní akce, Bezbariérový 19:00 - 21:00 Divadlo Oskara Nedbala - Velký sál
Vzpomínka se světlem
09 Říjen

Vzpomínka se světlem

Společenské, Pro děti, Ostatní, Kulturní akce, Senioři, Charitativní akce, Bezbariérový 18:00 - 20:00 Žižkovo náměstí, Náměstí Mikuláše z Husi
Přidat akci

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookies. Pokračováním na naše webové stránky s jejich použitím souhlasíte.