Brain&Breakfast: Tady roste radost

12.04.2019, 08:30 - 10:00, Knihovna pro dospělé, 3. patro

Vstupné: zdarma


Posnídejte v knihovně a naučte se něco nového, inspirujte se, vzdělávejte se, rozšiřujte si obzory!

Jak budou snídaně probíhat?
Po celý rok, každý měsíc, vždy v jeden den, pro vás připravíme snídani. A k tomu vám pustíme přednášku jednoho vybraného odborníka, který má zkušenosti, něco dokázal nebo se naučil.

B&B má 4 hlavní okruhy témat, na které se zaměřuje:
1. Osobní rozvoj a vzdělávání
2. Byznys a podnikání
3. Věda a technologie
4. Společnost, vděčnost, laskavost

Přednáška, po které je prostor i pro otázky posluchačů, probíhá vždy od 8.30 do 10 hodin. Každý divák má možnost položit řečníkovi otázky online. Natáčí se zároveň živě vysílá v desítkách míst v České a Slovenské republice.

Firmy a jejich týmy si za živý přenos snídaní platí. -> Právě díky tomu může být vysílání pro čtenáře naší knihovny zcela ZDARMA!

12. dubna bude hostem B&B Josef Dvořáček, který vám ve své přednášce předá filosofii podnikání SONNENTORU s důrazem na respekt k tradici, přírodě, čisté půdě a ruční práci. SONNENTOR od svého založení patří k průkopníkům ekologického zemědělství. Lokální spolupráce i férové dodavatelské vztahy s pěstiteli a sedláky se odráží na dobrém vnímání značky. Firma se rok od roku rozrůstá, v současnosti v Čejkovicích na jižní Moravě zaměstnává 150 spolupracovníků, přesto si stále snaží zachovat svůj původní rodinný charakter. SONNENTOR se neuzavírá do sebe, sdílí své zkušenosti a pořádá workshopy pro firmy i laickou veřejnost. V roce 2012 otevřel ve svém areálu turistický koncept Bylinkový ráj SONNENTOR, který navštíví ročně přes 45.000 návštěvníků. Příběh SONNENTORu je svědectvím o tom, že podnikání s ohledem k lidem i k přírodě, vzájemná úcta k sobě navzájem, ale také třeba ke svým dodavatelům se dlouhodobě vyplácí. 

 Kdo je Josef Dvořáček?
Josef Dvořáček je spolumajitelem a ředitelem společnosti SONNENTOR, která je dnes významným zpracovatelem bylin, čajů a koření z ekologického zemědělství. V SONNENTORu najdete spoustu inspirace z trvalé udržitelnosti i společenské odpovědnosti. Vyvíjí pro produkty nové typy obalových materiálů, které jsou kompostovatelné a minimálně zatěžují životní prostředí, aktivně pracují na snižování energetické náročnosti i závislosti. Rozvíjí lokální spolupráci s ekologickými pěstiteli a sedláky i projekty férového přímého obchodu s konkrétními lidmi v zemích třetího světa. Dělají věci jinak a zásadově neprodávají do nadnárodních obchodních řetězců. Přesto se stává SONNENTOR obdivovanou značkou. Se svými spolupracovníky vybrali firemní motto: TADY ROSTE RADOST, chtějí tím vyjádřit, že to tak cítí, že jejich posláním je v dnešní době přinášet lidem nadšení z bylin, čajů a koření a ze života vůbec. Pokud navštívíte jejich turistický projekt Bylinkový ráj SONNENTOR v Čejkovicích na jižní Moravě, určitě na Vás dýchne jejich originální firemní kultura.

Stavte se za námi 12. dubna ve 3. patře knihovny (na Hudebním oddělení). V případě zájmu a potřeby je možné do budoucna přesunout promítání do přízemí knihovny.

Plakát

Kontakt na pořadatele

Městská knihovna Tábor

Jiráskova 1775

381 200 580

katerina.simova@mkta.cz

web akce: https://www.knihovnatabor.cz/akce/brain-breakfast-sonnentor-tady-roste-radost

Mohlo by vás zajímat

23 23 - 24/03

Víkend dobrovolného vstupného

Společenské Zoologická zahrada Tábor Probíhá do: Neděle 24. 03.
01 Květen

První máj v ZOO

Společenské 09:00 - 18:00 Zoologická zahrada Tábor
11 11 - 12/05

Mezinárodní den rodiny

Společenské, Pro děti Zoologická zahrada Tábor Probíhá do: Neděle 12. 05.
25 Duben

Spisovatelé do knihoven: 8. Miloš Urban

Společenské, Vzdělávací, Kulturní akce, Besedy 18:30 - 20:00 Městská knihovna Tábor, 3. patro
15 Květen

Spisovatelé do knihoven: 9. Simona Racková

Společenské, Vzdělávací, Kulturní akce, Besedy 18:30 - 20:00 Městská knihovna Tábor, 3. patro
06 Červen

Spisovatelé do knihoven: 10. Anna Bolavá

Společenské, Vzdělávací, Kulturní akce, Besedy 18:30 - 20:00 Městská knihovna Tábor, 3. patro
Přidat akci